۰
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد:

اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در هرمزگان

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۹
اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در هرمزگان
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری استان هرمزگان، علی صالحی با اشاره به اجرای طرح هر مسجد، یک حقوقدان در استان اظهار داشت: به موجب این طرح، حقوقدانان با حضور در مساجد و میعادگاه های نمازجمعه به آگاهی بخشی و پاسخ گویی به سوالات قضایی و حقوقی شهروندان می پردازند.
وی خاطرنشان کرد: این طرح در حال حاضر در مساجد شهرستان بندرعباس و دیگر حوزه های قضایی  این استان در حال اجرا است.
رئیس کل دادگستری استان یادآور شد: به موجب این طرح، با همکاری ائمه جمعه و جماعات و هیأت امنای مساجد، حقوقدانان، قضات و مسئولان قضایی بر اساس اولویت ها با حضور در مساجد و محلات مختلف، نسبت به آموزش همگانی مسائل قضایی و حقوقی به شهروندان اقدام می‌ کنند.
وی در ادامه افزود: طرح‌ قاضی مدرسه نیز کماکان به طور جدی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان و به منظور ارتقای سطح آگاهی‌های حقوقی دانش آموزان و شناخت آسیب‌های احتمالی در مدارس استان درحال اجرا است که بر اساس آمار مورد استقبال دانش آموزان و والدین آنها قرار گرفته است.
رئیس کل دادگستری استان افزود: مقرر شده تا در سال جاری، این طرح ساماندهی و گسترش یابد و دوره های آموزشی به تناسب اولویت‌بندی جرائم و مناطق پرخطر برگزار شود.
وی تصریح کرد: با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان و به منظور آگاهی بخشی به دانش آموزان در خصوص عواقب خشونت و بزهکاری نیز طرح های مختلفی در حال اجراست.
 
 
 
 
222
 
کد مطلب : ۵۰۸۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
واخواهی به چه معنایی است؟
روش‌های اعتراض به آراء به دو دسته تقسیم می‌شود: طرق عادی مشتمل بر واخواهی و تجدیدنظر و طرق فوق‌العاده که مشتمل بر فرجام ...
پس از سرقت یا مفقودی چک، صادر کننده یا دارنده آن چگونه باید پیگیری کند؟
چک به عنوان یک وسیله پرداخت نقش بسیار مهمی در روابط اقتصادی اشخاص جامعه ایفا می کند که در صورت آشنایی با مقررات مربوط به ...
آثار و تبعات ازدواج های قانونی کدام است؟
از جمله معيارهايي كه باید مورد توجه جدي در انتخاب همسر قرار گیرد، التزام و پایبندی به ارزش های عرفی و قانونی است تا بتواند ...