۰

رئيس کل دادگستری استان خراسان رضوی بر صلح و سازش در پرونده های قضايی تاکید کرد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۲
رئيس کل دادگستری استان خراسان رضوی بر صلح و سازش در پرونده های قضايی تاکید کرد
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستري استان خراسان رضوی، غلامعلي صادقي بر لزوم اجراي دقيق بخشنامه رئيس قوه قضایيه با موضوع ايجاد صلح و سازش در پرونده هاي قضايي تأکيد کرد.
رئيس کل دادگستري استان خراسان رضوي که در نشست هم انديشي بررسي سازوکارهاي اجراي دقيق بخشنامه هاي صادره از سوي رئيس و ستاد قوه قضایيه در مجتمع قضايي ولايت دادگستري مشهد سخن مي گفت با تأکيد بر لزوم پايبندي مديران و مسئولان حوزه هاي قضايي بر اجرای دقيق بخشنامه های واصله خاطرنشان کرد: از کليه دادستان ها، رؤساي حوزه هاي قضايي در مشهد و شهرستانها و همچنين مديران و مسئولان ستادي خواسته شده تا اهتمام ويژه اي نسبت به اجراي دقيق و سريع بخشنامه هاي ابلاغي داشته باشند.
غلامعلي صادقي با اشاره به تأکيدات رئيس قوه قضایيه مبني بر تلاش در زمينه ايجاد صلح و سازش در پرونده هاي منتهي به حکم قصاص گفت: ترويج فرهنگ صلح و سازش که داراي ريشه هاي ديرينه تاريخي و اعتقادي در بين مردم شريف ايران است مي تواند در موارد بسياري حلال مشکلات باشد.
رئيس کل دادگستري استان، اجراي سريع و قاطعانه احکام را از مواردي دانست که بايد به صورت ويژه مورد توجه مديران مربوطه قرار بگيرد.
وي خاطرنشان کرد: در خصوص پرونده هاي منتهي به قصاص طي سازوکار مشخص و مطمئن باید اقدامات لازم در يک اقدام مشترک بين اجراي احکام و شوراهاي حل اختلاف در جهت ايجاد صلح و سازش به انجام برسد.
گفتني است در ابتداي اين نشست معاون قضايي – فرهنگي و همچنين رئيس اداره شوراهاي حل اختلاف استان و تني چند از مديران و مسئولان حاضر در جلسه به ارائه نظرات خود در زمينه اجراي بخشنامه موصوف پرداختند.
 
 
 

222
کد مطلب : ۵۰۷۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
واخواهی به چه معنایی است؟
روش‌های اعتراض به آراء به دو دسته تقسیم می‌شود: طرق عادی مشتمل بر واخواهی و تجدیدنظر و طرق فوق‌العاده که مشتمل بر فرجام ...
پس از سرقت یا مفقودی چک، صادر کننده یا دارنده آن چگونه باید پیگیری کند؟
چک به عنوان یک وسیله پرداخت نقش بسیار مهمی در روابط اقتصادی اشخاص جامعه ایفا می کند که در صورت آشنایی با مقررات مربوط به ...
آثار و تبعات ازدواج های قانونی کدام است؟
از جمله معيارهايي كه باید مورد توجه جدي در انتخاب همسر قرار گیرد، التزام و پایبندی به ارزش های عرفی و قانونی است تا بتواند ...