۰
معاون فرهنگی دادگستری استان هرمزگان خبر داد:

راهیابی 26 نفر از برگزیدگان مسابقات استانی قرآن کریم قوه قضاییه به مرحله کشوری

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۸
راهیابی 26 نفر از برگزیدگان مسابقات استانی قرآن کریم قوه قضاییه به مرحله کشوری
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دادگستری استان هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین تقی نیا معاون فرهنگی دادگستری استان هرمزگان ضمن اعلام برگزاری مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم قوه قضاییه در این استان از راهیابی 26 نفر از برگزیدگان به مرحله کشوری خبر داد.
به گفته معاون فرهنگی دادگستری کل استان هرمزگان این مسابقات در دو رده سنی بزرگسالان و زیر ۱۶ سال برگزار شد.
وی هدف از برگزاری این مسابقات را ترویج اُنس با قرآن کریم، ارتقای سطح آگاهی های قرآنی کارکنان دستگاه قضایی و سازمان های تابعه قوه قضاییه و همچنین شناسایی، تشویق و بهره مندی از توانمندی های نخبگان قرآنی عنوان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین تقی نیا با اعلام اینکه شرکت کنندگان این دوره از مسابقات را کارکنان دادگستری و سازمانهای تابعه قوه قضاییه به همراه خانواده هایشان تشکیل می دانند اظهار داشت: متسابقین در رشته های قرائت، ترتیل، اذان، حفظ، درک مفاهیم و حفظ موضوعی قرآن کریم به رقابت پرداختند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: رشته های درک مفاهیم و حفظ موضوعی این دوره از رقابت ها در رده سنی بزرگسالان به صورت اینترنتی و از طریق سامانه فهام و برای شرکت کنندگان زیر ۱۶ سال به صورت حضوری و کتبی برگزار شد.
وی یادآور شد: برگزیدگان این مسابقات به مرحله مقدماتی کشوری راه خواهند یافت.
حجت الاسلام والمسلمین تقی نیا افزود: روند اجرایی برگزاری مسابقات امسال با تعامل سازنده هسته قرآنی دادگستری کل استان هرمزگان انجام شد.
معاون فرهنگی دادگستری استان تأکید کرد: هسته قرآنی دادگستری استان با فعالیت خودجوش و داوطلبانه نخبگان قرآنی در زمینه برگزاری کلاس های آموزشی و همچنین رصد کمی و کیفی آموزشها  در حوزه های قضایی استان هرمزگان فعالیت می نماید.
 
 


222
 
 
کد مطلب : ۴۹۲۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
رسیدگی به دادخواست اعاده دادرسی چگونه انجام می شود؟
اعاده دادرسی، یکی از شیوه های فوق العاده اعتراض به رأی است که در کنار طرقی چون فرجام‎خواهی قرار دارد و بدین معناست که نتیجه ...
مراحل رسیدگی به موضوع نزاع در مراجع قضایی چگونه است؟
هنگام بروز هر ضرب و جرحی معمولاً پرونده های این چنینی پس از تنظیم گزارش نيروی انتظامي به دادسرای عمومی و انقلاب محل وقوع ...
پیامدهای حقوقی اقامتگاه کدام است؟
اقامتگاه به مکان معینی گفته می‌شود که فعالیت‌ها و امور شخص، اعم از سکونت و اداره امور وی در آن مکان متمرکز شده و به نوعی ...