۰
معاون فرهنگی قوه قضاییه خبر داد:

ارائه دستاوردهای بخش های مختلف دستگاه قضا در نمایشگاه بین المللی کتاب امسال

تاریخ انتشار
سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۸
ارائه دستاوردهای بخش های مختلف دستگاه قضا در نمایشگاه بین المللی کتاب امسال
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین صادقی در حاشیه بازدید از غرفه­ قوه قضاییه در سی و دومین نمایشگاه بین­ المللی کتاب جمهوری اسلامی ایران گفت: امسال قوه قضاییه برای اولین بار با غرفه ای جامع و یکپارچه متشکل از بخش­ های مختلف قوه قضاییه در سالن ناشران عمومی حضور یافته است و مجموعه محصولات فرهنگی به ویژه کتاب ­های منتشر شده در مباحث حقوقی و فرهنگ عمومی را در معرض دید بازدیدکنندگان نمایشگاه قرار می دهد.
وی افزود: در نمایشگاه کتاب سال­ های گذشته غرفه ­های معاونت­ های مختلف قوه قضاییه به صورت پراکنده بودند و اگر فردی در نظر داشت مجموعه فعالیت­ های این قوه را به صورت یکپارچه مشاهده کند این امکان فراهم نبود و عموما این فعالیت ­ها به­ طور کامل دیده نمی­ شد. امسال با همکاری بخش ­های مختلف قوه قضاییه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکانی مناسب در سالن شبستان به قوه قضاییه اختصاص یافته است که در آن معاونت­ های منابع انسانی، پژوهشگاه قوه قضاییه، معاونت فرهنگی، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، روزنامه­ رسمی، معاونت حقوقی و دانشگاه علوم قضایی آثار خود را به صورت یکپارچه در معرض دید عموم بازدیدکنندگان قرار داده ­اند.
وی با اشاره به گردآوری تازه ترین آثار مکتوب قوه قضاییه و دستاوردهای حوزه­ فرهنگ در غرفه­ اختصاصی قوه قضاییه گفت: امکان بازدید از همه آثار به صورت یکپارچه در یک غرفه و سهولت دسترسی و مشاهده حجم عظیم فعالیت­ های علمی و فرهنگی قوه قضاییه می­ تواند در تصحیح دیدگاه مراجعین موثر واقع شود و حقوقدانان، قضات و مردم خواهند توانست به آسانی به بخش ­های مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی با اشاره به ارائه خدمات مشاوره حقوقی در غرفه نمایشگاه امسال گفت: نکته­ مهم دیگر این است که امسال نیز قوه­ قضاییه همانند سال گذشته خدمات جانبی مشاوره­ رایگان حقوقی در عرصه­ های مختلف مدنی، خانوادگی و مسائل کیفری به مراجعه­ کنندگان خود در غرفه­ مرکزی ارائه می ­دهد. بازدیدکنندگان می توانند سئوالات خود را با قضات باتجربه و حقوقدانان کاملا متبحر مطرح کنند.
وی افزود: بازدیدکنندگان می­ توانند با سایر موضوعات فرهنگی غیر از کتاب از جمله تیزرهای فرهنگی-حقوقی و انواع برنامه های مختلفی که از سوی مرکز رسانه­ قوه­ قضاییه در معاونت فرهنگی، معاونت پیشگیری و سایر بخش­ها تولید شده­ و به نمایش درخواهد آمد، آشنا شوند. 
معاون فرهنگی قوه قضاییه تاکید کرد: با حضور برخی مسئولان بلندپایه، بازدیدکنندگان نمایشگاه امکان حضور و مباحثه در محافل علمی تشکیل شده در غرفه قوه قضاییه را نیز خواهند داشت.
گفتنی است علاقه مندان جهت بازدید می توانند همه روزه در ایام نمایشگاه به غرفه قوه قضاییه واقع در سالن شبستان، ورودی 17، راهرو سوم مراجعه نمایند.
 


 
555
 
کد مطلب : ۴۶۳۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
جایگاه داوری در داد و ستد های روزانه چگونه است؟
صرف نظر از اینکه پدیده حکمیت یا به تعبیر عرف ریش سفیدی، ریشه در فرهنگ بومی و اجتماعی ما دارد، مهم ترین دلیل توصیه به این ...
آیا اگر اقدامات پزشک موجب مرگ بیمار یا آسیب های غیرمتعارف شود، باز هم پزشک مسئولیت دارد؟
اخلاق پزشکی، مجموعه رفتارهای یک پزشک یا تیم پزشکی در جریان انجام وظیفه شغلی است که به صورت خصلت های فردی در رابطه با بیمار ...
تغییر جنسیت چه آثاری بر ولایت، حضانت و نفقه فرزندان به وجود می آورد؟
همین که طفل به دنیا می آید، خود به خود تحت ولایت پدر قرار می‌گیرد و هیچ مقامی حق تنفیذ یا تغییر این وضع را ندارد. بر اساس ...