۰

نخستین نشست اخلاق موعظه ای دادگستری استان کردستان در سال جاری

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
نخستین نشست اخلاق موعظه ای دادگستری استان کردستان در سال جاری
به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کردستان، در ابتدای این نشست ماموستا راستی به فضیلت های ماه شعبان پرداخت و گفت: ماه شعبان یکی از ماه های سال است که برای آن جایگاه بزرگ و پرفضیلتی در احادیث و روایات اسلامی از سوی پیشوایان دینی بیان شده است.
در ماه شعبان شخصیت های بزرگ و ارزشمند که از ستارگان آسمان ولایت و امامت به شمار می آیند در این ماه دیده به جهان گشوده اند از جمله ولادت با سعادت حضرت اباعبداللّه الحسین(ع) که در روز سوم ماه شعبان و روز  پاسدار، روز چهارم این ماه ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز و روز پنجم آن ولادت حضرت سجاد(ع) می باشد همچنین، در پانزده شعبان ولادت پر برکت امام زمان (عج) که خداوند وعده داده که زمین را پس از آنکه از ظلم و ستم و بی عدالتی پر شده، با ظهور این منجی از عدل و داد پر شود. علاوه بر موارد ذکر شده طبق برخی روایات نیمه این ماه شب قدر به شمار آمده که پیشوایان دینی به احیاء و شب زنده داری آن سفارش و تأکید کرده اند.
راستی افزود: پیامبر می فرمایند شعبان ماه من است هر کس یک روز از این ماه را روزه بدارد بهشت بر او واجب می شود و در برخی احادیث از شعبان به سید و سرور ماهها تعبیر شده است.                                                                      
وی ادامه داد: اعمال زیادی در ماه شعبان وارد شده ولی آنچه از روایات استفاده می شود این است که بهترین دعاها و ذکرها در این ماه استغفار است. هر که در هر روز این ماه هفتاد مرتبه استغفار کند مثل آن است که هفتاد هزار مرتبه در ماههای دیگر استغفار کرده است. عمل دیگری که در این ماه سفارش شده صدقه دادن است اگرچه به اندازه نصف دانه خرمایی باشد تا خداوند بدن او را بر آتش جهنم حرام گرداند.                                                                     
امام جمعه موقت سنندج ضمن تبریک روز پاسدار بیان داشت: کسی که می‌خواهد پاسدار اجرای قانون و پاسدار فضائل باشد و از اخلاقیات حفاظت کند، باید متخلق به اخلاق و آراسته به آن فضیلت‌ها بوده و در آن راه گام بردارد و از همه بیشتر اهتمام داشته باشد.                  
وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) بزرگ پاسدار مکتب اسلام است، تصریح کرد: امروز مدافعان حرم با الگو قرار دادن سید سالار شهیدان امام حسین(ع) جان خود را در طبق اخلاص نهادند و با همه وجود به دفاع از حریم اسلام پرداختند.
امام جمعه موقت سنندج در پایان سخنانش ضمن محکوم کردن اقدام رذیلانه رئیس جمهور آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی گفت: این اقدام از سر ضعف، استیصال و شکست سیاست‌های منطقه‌ای آمریکا است. برای جهانیان روشن است که در طول تاریخ معاصر، دولت آمریکا همواره بزرگترین حامی و پشتیبان گروه‌های تروریستی در جهان و منطقه غرب آسیا بوده است و در قالب تروریسم دولتی با فتنه‌انگیزی و آشوب در منطقه، صدمات و خسارات زیادی را بر پیکره جهان اسلام وارد نموده است. در سال‌های اخیر نیز چهره ریاکارانه و مزورانه آمریکا در تشکیل ائتلاف دروغین علیه تروریسم و پشتیبانی مالی و آمادی از گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه آشکار شده است.               
 
 
 
222
کد مطلب : ۴۶۱۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
انواع اعاده دادرسی کدام است؟
اعاده دادرسی، یکی از شیوه های فوق العاده اعتراض به رأی است که در کنار طرقی چون فرجام‎خواهی قرار دارد و بدین معناست که نتیجه ...
جرم در کدام موارد مشهود است؟
رفتارهای خلاف قانون در اماکن عمومی که در معرض دید ماموران نیروی انتظامی اتفاق می‌افتد، جرم مشهود نامیده می‌شود. اما بر خلاف ...
آیا تغییر نام و نام خانوادگی امکان پذیر است؟
به موجب ماده 40 قانون ثبت احوال تغییر نام خانوادگی اشخاص منحصراً با تصویب سازمان ثبت احوال کشور خواهد بود.