۰
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد:

تعامل بین دانشگاه و دستگاه قضا امری ضروری است

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۱
تعامل بین دانشگاه و دستگاه قضا امری ضروری است
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، محمدرضا عرشیان در نشستی با معاون پژوهشی دانشگاه آزاد و اعضای هیئت علمی این دانشگاه، با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در خصوص ارتباط تگاتنگ دستگاه های علمی، پژوهشی، اجرایی و قضایی گفت: در این راستا سیاست قوه قضاییه بر تعامل قانونمند و هدفمند بین دانشگاه و دستگاه قضایی است و این موضوع مورد حمایت رئیس کل دادگستری استان یزد نیز می باشد.
وی سلامتی، کارآمدی جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی جامعه را هدف مشترک دانشگاهیان، اساتید و دستگاه قضایی دانست و اظهار داشت: تلاش همه ما در جهت ارتقاء کارآمدی و سلامتی اجتماع و تحقق یک جامعه امن، آرام و مطلوب است.
معاون فرهنگی دادگستری استان بیان داشت: امروزه آسیب هایی که متوجه کشورمان شده ، جامعه را کم و بیش دچار اختلال کرده و در این خصوص، تحقیق و بررسی هایی که بعمل آمده این است که این آسیب ها از جمله دعاوی خانواده ناشی از عدم ارتباط یا ضعف ارتباط بوده که این جزء مسائل مهم در جامعه ما محسوب و باید در جهت رفع آنها تلاش های بسیار صورت گیرد.
وی با یادآوری اهتمام قوه قضائیه در خصوص تعامل با مراکز علمی و دانشگاهی ابراز داشت: باید برنامه هایی جهت ارتباط بیشتر بین دستگاه قضایی و دانشگاه ها تدوین گردد.
شایان ذکر است عرشیان در این نشست که با حضور رحیمی زاده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد، معاون پژوهشی دانشگاه آزاد، جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین جعفری رییس کانون وکلاء صورت گرفته بود در خصوص راههای ارتباط بیشتر و تشریک مساعی، استفاده ظرفیت های مشترک، مشارکت دانشجویان در طرح های تحقیقاتی و علمی، ارائه پایان نامه مرتبط با دستگاه قضائی و راه های مقابله و کاهش آسیب های اجتماعی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
222
 
کد مطلب : ۴۵۹۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
ویژگی های یک بیع نامه حقوقی چیست؟
مبایعه نامه، قراردادی است که طی آن بیع انجام شده و بیع به قراردادی اطلاق می شود که طبق آن مالی به دیگری فروخته می شود. در ...
دفاع مشروع به چه معنایی است؟
یکی از مهمترین حقوق طبیعی انسان، حق دفاع در مقابل تجاوز به جان، آزادی، عرض، ناموس و مال اوست. دین مبین اسلام به عنوان آیینی ...
آیا تغییر جنسیت تأثیری بر زندگی فردی و اجتماعی دارد؟
به هر گونه تبدیل، اصلاح و یا تغییر که در جنس فرد به وجود آید، به گونه ای که وضعیت فعلی او از نظر زن یا مرد بودن با حالت ...