۰
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد:

تعامل بین دانشگاه و دستگاه قضا امری ضروری است

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۱
تعامل بین دانشگاه و دستگاه قضا امری ضروری است
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، محمدرضا عرشیان در نشستی با معاون پژوهشی دانشگاه آزاد و اعضای هیئت علمی این دانشگاه، با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در خصوص ارتباط تگاتنگ دستگاه های علمی، پژوهشی، اجرایی و قضایی گفت: در این راستا سیاست قوه قضاییه بر تعامل قانونمند و هدفمند بین دانشگاه و دستگاه قضایی است و این موضوع مورد حمایت رئیس کل دادگستری استان یزد نیز می باشد.
وی سلامتی، کارآمدی جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی جامعه را هدف مشترک دانشگاهیان، اساتید و دستگاه قضایی دانست و اظهار داشت: تلاش همه ما در جهت ارتقاء کارآمدی و سلامتی اجتماع و تحقق یک جامعه امن، آرام و مطلوب است.
معاون فرهنگی دادگستری استان بیان داشت: امروزه آسیب هایی که متوجه کشورمان شده ، جامعه را کم و بیش دچار اختلال کرده و در این خصوص، تحقیق و بررسی هایی که بعمل آمده این است که این آسیب ها از جمله دعاوی خانواده ناشی از عدم ارتباط یا ضعف ارتباط بوده که این جزء مسائل مهم در جامعه ما محسوب و باید در جهت رفع آنها تلاش های بسیار صورت گیرد.
وی با یادآوری اهتمام قوه قضائیه در خصوص تعامل با مراکز علمی و دانشگاهی ابراز داشت: باید برنامه هایی جهت ارتباط بیشتر بین دستگاه قضایی و دانشگاه ها تدوین گردد.
شایان ذکر است عرشیان در این نشست که با حضور رحیمی زاده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد، معاون پژوهشی دانشگاه آزاد، جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین جعفری رییس کانون وکلاء صورت گرفته بود در خصوص راههای ارتباط بیشتر و تشریک مساعی، استفاده ظرفیت های مشترک، مشارکت دانشجویان در طرح های تحقیقاتی و علمی، ارائه پایان نامه مرتبط با دستگاه قضائی و راه های مقابله و کاهش آسیب های اجتماعی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
222
 
کد مطلب : ۴۵۹۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
انواع اعاده دادرسی کدام است؟
اعاده دادرسی، یکی از شیوه های فوق العاده اعتراض به رأی است که در کنار طرقی چون فرجام‎خواهی قرار دارد و بدین معناست که نتیجه ...
جرم در کدام موارد مشهود است؟
رفتارهای خلاف قانون در اماکن عمومی که در معرض دید ماموران نیروی انتظامی اتفاق می‌افتد، جرم مشهود نامیده می‌شود. اما بر خلاف ...
آیا تغییر نام و نام خانوادگی امکان پذیر است؟
به موجب ماده 40 قانون ثبت احوال تغییر نام خانوادگی اشخاص منحصراً با تصویب سازمان ثبت احوال کشور خواهد بود.