۰
در بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر؛

فیلم سینمایی "جمشیدیه" مورد توجه هیئت داوران معاونت فرهنگی قوه قضاییه قرار گرفت

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸
فیلم سینمایی "جمشیدیه" مورد توجه هیئت داوران معاونت فرهنگی قوه قضاییه قرار گرفت
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، سید محمدرضا خوشرو رئیس هیئت داوران معاونت فرهنگی قوه قضاییه در جشنواره فیلم فجر با خرسندی از اینکه بسیاری از فیلم های جشنواره فیلم فجر به موضوع رضایت و عفو توجه ویژه ای داشته اند اظهار داشت: فیلم سینمایی "جمشیدیه" به کارگردانی یلدا جبلی از منظر ترویج مفاهیم "کنترل خشم" و "بخشایش و رضایت" مورد توجه هیئت داوران معاونت فرهنگی قوه قضاییه در بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر قرار گرفته است.
وی افزود: علی رغم وجود برخی اشکالات، دو فیلم "قسم" به کارگردانی محسن تنابنده که به یکی از فرآیندهای قضایی تحت عنوان «قسامه» و فیلم "یلدا" به کارگردانی مسعود بخشی که به موضوع «عفو» پرداخته شده است نیز توانسته نظر داوران معاونت فرهنگی قوه قضاییه را به خود جلب کند.
مدیرکل فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به اینکه امروز جامعه ما درگیر برخی مشکلات ناشی از فشارهای اقتصادی است و متاسفانه بالاترین آمار پرونده های تشکیل شده در دادسراها نیز مربوط به نزاع و درگیری است خاطرنشان کرد: باید مردم را به امر صبور بودن و گذشت کردن از خطاهای کوچک یکدیگر تشویق کنیم.
وی با بیان اینکه ستاد ملی صبر یک مجموعه فراقوه ای است که متولی امر تبلیغات در حوزه های ترویج مفاهیم صلح، بخشایش و رضایت است افزود: این موضوع از دو سال گذشته در موارد مختلف در حال انجام است و با توجه به اینکه ابزار رسانه نیز یکی از ابزارهای لازم و مکمل برای ترویج این مفاهیم است برآن شدیم تا از اهالی سینما درخواست کنیم تا در ساخت فیلم ها به این مفاهیم توجه خاصی داشته باشند.
دبیر ستاد ملی صبر افزود: بر همین اساس از هیئت داوران جشنواره فیلم فجر معاونت فرهنگی قوه قضاییه درخواست کردیم تا در انتخاب معیارها و شاخص های داوری فیلم های برتر به مفاهیم قانونمداری، ارتقاء آگاهی های حقوقی و قضایی و همچنین مفاهیم صبر توجه ویژه ای داشته باشند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون بسیاری از کارگردانان فیلم های منتخب جشنواره فیلم فجر به مفاهیم گذشت، رضایت، بخشش و عفو توجه ویژه ای داشته اند که البته این مسئله کار انتخاب فیلم برتر را برای داوران معاونت فرهنگی قوه قضاییه بیش از پیش دشوارتر کرده است.
رئیس هیئت داوران معاونت فرهنگی قوه قضاییه در جشنواره فیلم فجر در پایان خبر داد: مراسم تقدیر از فیلم برتر در مراسم اختتامیه بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر انجام خواهد شد.
222
کد مطلب : ۴۴۹۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
ویژگی های یک بیع نامه حقوقی چیست؟
مبایعه نامه، قراردادی است که طی آن بیع انجام شده و بیع به قراردادی اطلاق می شود که طبق آن مالی به دیگری فروخته می شود. در ...
دفاع مشروع به چه معنایی است؟
یکی از مهمترین حقوق طبیعی انسان، حق دفاع در مقابل تجاوز به جان، آزادی، عرض، ناموس و مال اوست. دین مبین اسلام به عنوان آیینی ...
آیا تغییر جنسیت تأثیری بر زندگی فردی و اجتماعی دارد؟
به هر گونه تبدیل، اصلاح و یا تغییر که در جنس فرد به وجود آید، به گونه ای که وضعیت فعلی او از نظر زن یا مرد بودن با حالت ...