۰
در ملاقات مردمی رئیس کل دادگستری استان فارس انجام شد؛

بررسی مشکلات حقوقی و قضایی نمازگزاران در مسجد رسول اکرم(ص) شیراز

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
بررسی مشکلات حقوقی و قضایی نمازگزاران در مسجد رسول اکرم(ص) شیراز

در حاشیه این مراسم رئیس کل دادگستری استان فارس در سخنانی در جمع نمازگزارن اهل سنت ضمن تبریک ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) با بیان اینکه مسلمین همه برابر و برادرند و تنها تمایز انسان ها به فرموده خداوند متعال تقوای الهی افراد است گفت: اگر می خواهیم به قرب الهی دست یابیم مهمترین راه آن چنگ زدن به ریسمان الهی، وحدت و برابری، نوع دوستی و احترام به برادران دینی و تکریم هم نوعان است.
علی القاصی با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال ایجاد تفرقه در بین مذاهب است گفت: وحدت و برابری و برادری زمینه ساز بر آب شدن توطئه ها و اختلاف افکنی های دشمنان است.
وی تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی قوانین و مقررات ما برگرفته و نشأت یافته از آیات قرآن است که همواره بر وحدت، یکپارچگی و حرکت به سوی قرب الهی تأکید شده است.
وی افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی با بهره گیری از آموزه های قرآن کریم به عینه شاهد وحدت و انسجام هستیم که همین امر باعث آگاهی جامعه نسبت به مکر و کید دشمنان و ناکام ماندن نقشه های شوم دشمنان شده است.
القاصی تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی به فضل پروردگار و هدایت های روشنگرانه مقام معظم رهبری همه مذاهب و گروه ها از سرچشمه نور الهی برخوردارند و در کمال آرامش و امنیت در مسیر الهی گام بر می دارند.
وی افزود: در مجموعه قضایی نیز شرایط بر اساس شرع مقدس اسلام و در فضایی صددرصد اسلامی ایجاد شده و عدالت و احکام اسلامی معیار عمل قضات می باشد.
وی به برنامه های ملاقات های عمومی و دیدارهای چهره به چهره هفتگی و مداوم مسئولان قضایی در مرکز استان و حوزه های قضایی اشاره کرد و افزود: تلاش کرده ایم تا در خدمت رسانی قضایی به همه اقشار مردم و تکریم مراجعان مانعی ایجاد نشود لذا برنامه های دیدارهای عمومی در طول هفته برقرار است.
رئیس کل دادگستری استان تأکید کرد: همه ما به عنوان خدمتگزاران مردم مکلف به پیگیری مشکلات مردم می باشیم؛ لذا در همین راستا تلاش کرده ایم تا با حضور در مساجد و مکان های عمومی زمینه دسترسی مردم به مقامات مسئول قضایی در استان را تسهیل نماییم.
القاصی افزود: هدف ما این است که در عمل ثابت نماییم در هر مقام و مسندی وظیفه رسیدگی به درخواست های مردم در چارچوب قانون را برعهده داریم.
گفتنی است در این مراسم که به مناسبت هفته وحدت و ولادت پیامبر اکرم(ص) برگزار شد به مشکلات قضایی و حقوقی بیش از ۶٠ نفر از مراجعان که اغلب از برادران اهل سنت بودند رسیدگی و در چارچوب مقررات تصمیمات قانونی اتخاذ شد.
 
 

 
222
 
کد مطلب : ۴۲۵۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
جایگاه داوری در داد و ستد های روزانه چگونه است؟
صرف نظر از اینکه پدیده حکمیت یا به تعبیر عرف ریش سفیدی، ریشه در فرهنگ بومی و اجتماعی ما دارد، مهم ترین دلیل توصیه به این ...
تفاوت شکايت کيفري با دادخواهی حقوقي چیست؟
دعاوی در يك دسته بندی كلی به دو نوع حقوقی و كيفری تقسيم می‌شوند. دعاوی حقوقی شامل مطالبۀ خسارت، الزام به تنظيم سند رسمی ...
شرایط فرزند خواندگی چست؟
فرزند خواندگی عبارت است از اعطای سرپرستی کودکان بدون سرپرست شناخته شده تحت سرپرستی سازمان بهزیستی به خانواده های متقاضی ...