۳

ششمین دوره مسابقات قرآن کریم قوه قضاییه مرحله مقدماتی کشوری برگزار شد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۴
ششمین دوره مسابقات قرآن کریم قوه قضاییه مرحله مقدماتی کشوری برگزار شد
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین میررفیع تبار سرپرست اداره اجرای امور فرهنگی ستاد در ابتدای این مراسم اظهار داشت: 20 نفر از افراد حاضر که امروز شاهد مسابقه آنها خواهیم بود از بین 235 نفر که در دوره پیش در مرحله اول این مسابقات شرکت داشتند انتخاب شده اند.
وی افزود: این افراد در رشته های حفظ، ترتیل، قرائت و اذان(برادران) و در جزء های 5، 10، 15، 20 و کل قرآن و از میان خواهران و برادران شرکت کننده برگزیده شده اند.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سعید آذرشین فام مشاور معاون فرهنگی قوه قضاییه نیز با گرامیداشت هفته بسیج و تقدیر از شهدای هشت سال جنگ تحمیلی اظهار داشت: قرآن، الفاظ، معانی، تفسیر و مفاهیمی دارد که عمل به آن در زندگی، انسان را به سعادت می رساند.
وی افزود: قرآن فقط کتابی با معانی بلند و بالا نیست بلکه یک حقیقت والا و نهفته ای دارد. امام صادق(ع) به برخی از اصحاب (ع) می فرماید؛ هر آنچه در آسمانها و زمین هست همه را می دانم؛ هر چه که در گذشته بوده و هر چه که اکنون هست و هر چه که در آینده اتفاق می افتد همه را می دانم. برخی از اصحاب پرسیدند چطور ممکن است؟ امام فرمود؛ من همه اینها را از کتاب خدا می دانم.
مشاور معاون فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: هدف این است که از قرآن درس بگیریم و علاوه بر اینکه عجین می شویم با عمل به مفاهیم و تفسیر قرآن، آنها را در زندگی به کار ببندیم تا بتوانیم با طهارت نفس و انس با قرآن به مقام قرب و نورانیت درونی حقیقت قرآن دست یابیم.
وی در پایان تاکید کرد: حقیقت قرآن تنها این نیست که آن را باز کنیم، بخوانیم و ترجمه و تفسیر کنیم. آنها که مقرب درگاه خداوند هستند آنهم در حد ظرفیت خود می دانند قرآن چه حقیقتی دارد. لذا تاثیری که قرآن بر تعالی، روح و معنویت افراد می گذارد قابل مقایسه با هیچ برنامه ای نیست.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین معصومی معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه نیز گفت: از خداوند متعال سپاسگذاریم که مقدر فرموده تا بخشی از عمر خود را در محضر قرآن سپری کنیم. مراسم امروز حاصل تلاش بسیاری از همکاران ما در معاونت فرهنگی قوه قضاییه است که امیدواریم همکاران ستاد با اهتمامی که پیش از این نیز از آنها شاهد بوده ایم بتوانند عزیزان حاضر در این جمع را در جهت هر چه باشکوهتر این مراسم یاری کنند.
وی در پایان افزود: به طور حتم پس از پایان این مسابقات، با نگاهی به پیشنهادات ارائه شده، نقاط ضعف و قوت این مسابقات را جهت بهبود برنامه های سال آینده بررسی خواهیم کرد.
لازم به ذکر است در ابتدای این مراسم از 11 نفر از خواهران و برادران برگزیده در رشته های مفاهیم و حفظ موضوعی در مسابقات کتبی حوزه های ستادی نیز تقدیر شد.
 


 
222
 
 
کد مطلب : ۴۲۰۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
ویژگی های یک بیع نامه حقوقی چیست؟
مبایعه نامه، قراردادی است که طی آن بیع انجام شده و بیع به قراردادی اطلاق می شود که طبق آن مالی به دیگری فروخته می شود. در ...
دفاع مشروع به چه معنایی است؟
یکی از مهمترین حقوق طبیعی انسان، حق دفاع در مقابل تجاوز به جان، آزادی، عرض، ناموس و مال اوست. دین مبین اسلام به عنوان آیینی ...
آیا تغییر جنسیت تأثیری بر زندگی فردی و اجتماعی دارد؟
به هر گونه تبدیل، اصلاح و یا تغییر که در جنس فرد به وجود آید، به گونه ای که وضعیت فعلی او از نظر زن یا مرد بودن با حالت ...