۰
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد:

اربعین حسینی تجلی شوکت، اقتدار و عظمت اسلام است

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۷
اربعین حسینی تجلی شوکت، اقتدار و عظمت اسلام است
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان یزد، محمدرضا عرشیان در جمع اعضای شورای بسیج دادگستری استان اظهار داشت: عبادات بعضی فردی و گاهی جمعی است، امت سازی نیاز به عبادت جمعی دارد و زیارت اربعین یک عبادت جمعی است که امتی را با محوریت امام (ع) ایجاد می کند و میلیون ها نفر را از اقصی نقاط جهان گرد هم می آورد.
وی افزود: شاید برای مردمی که با عشق سیدالشهدا(ع) قدم به راه زیارت اربعین و پیاده روی در این مسیر می گذارند نگاه سیاسی معنا نداشته باشد، اما بدون تردید انعکاس این حرکت عظیم برای برخی بسیار گران تمام می شود که تمام تلاش خود را برای ایجاد اختلاف بین دو ملت ایران و عراق به کار می گمارند.
وی تصریح کرد: اربعین نقطه مقابل و ضد بسط و توسعه غربی است و لذا غرب و تمام شبکه غرب گرایان در دنیای اسلام با این زیارت مخالف هستند؛ جبهه نفاق در دنیای اسلام نیز با رقیب پنداری این آیین، برای مختل کردن این جریان برنامه ریزی می کند و برای اختلال، ایجاد اختلاف قومی و مذهبی و ... را در دستور کار دارد.
وی بر اهمیت وحدت و ایجاد شور و شعور حسینی در مراسم پیاده روی اربعین تأکید کرد و گفت: ما هم باید در مقابل جبهه کفر و نفاق تلاش کنیم اربعین را محور همگرایی کل موحدین جهان قرار دهیم و با بهره گیری از ظرفیت این ضیافت الهی، همه موحدین جهان و همه مذاهب اسلامی و همه ادیان را به اربعین دعوت نماییم.
معاون فرهنگی دادگستری استان به آثار و برکات فراوان معنوی، تربیتی و اخلاقی در پیاده روی اربعین اشاره کرد و گفت: مسئله تواضع و زدودن دلبستگی به دنیا و محبت به یکدیگر، احترام گذاشتن به هم نوع، همدلی با هم و کمک کردن به یکدیگر از آثار اخلاقی پیاده روی اربعین است به گونه ای که در هیچ جای دنیا چنین همدلی و انسجامی مشاهده نمی شود.
عرشیان اخلاص، ایثار، تسلیم بودن در برابر خدای متعال را از دیگر آثار پیاده روی اربعین برشمرد و افزود: صفا، صمیمیت و محبت به یکدیگر از آثاری است که به صورت ویژه در پیاده روی اربعین مشاهده می شود و همه اینها همه از برکت این همایش باشکوه و آثار اخلاقی آن می باشد.
 
 

 
222
 
کد مطلب : ۴۰۹۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
تفاوت شرکت مدنی و تجاری چیست؟
برتری شراکت نسبت به کسب و کاری که مالکیت فردی دارد دسترسی به منابعی است که می تواند پول، تخصص یا مهارت را در بر گیرد و معمولاً ...
حقوق متهم در مرحله تحقیقات مقدماتی کدام است؟
در روند دادرسی کیفری، هر دو طرف دعوی دارای حقوقی هستند که رعایت آنها از سوی قضات و مراجع انتظامی و نیز سایر وابستگان و مرتبطین ...
چه کسانی حق گرفتن شناسنامه برای نوزاد را دارند؟
بدون تردید شناسنامه هر شخصی تقریباً مرز بین بودن و نبودن و سند هویت وی و همچنین محل درج رسمی وقایع حقوقی تولد، مرگ، ازواج ...
منشورات