۰
معاون فرهنگی قوه قضاییه:

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ: تامین اجتماعی، تکیه گاهی برای تامین امنیت کارگران است

تاریخ انتشار
يکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹
برای حمایت از کارگر و کارفرما باید آثار ایذایی قوانین را از بین برد
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، "حجت الاسلام والمسلمین دکتر هادی صادقی" در نشستی با مدیران تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، با تاکید برضرورت تسهیل فرایندهای قانونی اظهار داشت: برخی از قوانین کار، دست و پاگیر است و این مشکل مجریان نیست بلکه قوانین ایراد دارد و انگیزه و بهره وری را کاهش می دهد.
وی تصریح کرد: قوانین فقط برای حمایت کارگر نیست و باید کارفرما را نیز برای تامین امنیت تولید ترغیب کند. تولید کننده ای که از فرآیندهای قانونی بیزار شود، صحنه تولید را ترک می کند و این به اقتصاد کشور لطمه می زند.
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ نیز در این نشست، تامین اجتماعی را تکیه گاهی برای تامین امنیت کارگران برشمرد و گفت: قوانین باید برای طرفین صریح و شفاف بوده و اهداف حمایتی تامین شود.
ناهید حیدری با بیان این که قوانین نیاز به بازنگری دارند، اظهار داشت: آرای دیوان عدالت اداری می تواند به تقویت اعتبار تامین اجتماعی منجر شود.
وی با اشاره به این که در برخی مواقع به نقض رای اداره کار نیاز داریم، گفت: سازمان تامین اجتماعی به عنوان دستگاه عمومی غیردولتی طبق قانون، حق شکایت از دستگاه دیگر را ندارد و در این موارد مستاصل هستیم.
حیدری، آمار مستمری بگیران سازمان را بیش از شش میلیون نفر اعلام کرد و افزود: ضریب پوشش بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر 6 هست و در شرایط اقتصادی حاضر اگر به رقم 5 و کمتر از آن برسد، با سونامی اجتماعی روبرو می شویم.
وی ابراز امیدواری کرد: با کمک سایر سازمان ها و تمهیدات اقتصادی، صندوق سازمان در مقابل بحران مقاومت کند و موج بیکاری و فشار بر بیمه تامین اجتماعی مهار شود.


222
 
کد مطلب : ۴۰۷۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
تفاوت شرکت مدنی و تجاری چیست؟
برتری شراکت نسبت به کسب و کاری که مالکیت فردی دارد دسترسی به منابعی است که می تواند پول، تخصص یا مهارت را در بر گیرد و معمولاً ...
حقوق متهم در مرحله تحقیقات مقدماتی کدام است؟
در روند دادرسی کیفری، هر دو طرف دعوی دارای حقوقی هستند که رعایت آنها از سوی قضات و مراجع انتظامی و نیز سایر وابستگان و مرتبطین ...
چه کسانی حق گرفتن شناسنامه برای نوزاد را دارند؟
بدون تردید شناسنامه هر شخصی تقریباً مرز بین بودن و نبودن و سند هویت وی و همچنین محل درج رسمی وقایع حقوقی تولد، مرگ، ازواج ...
منشورات