۰
حجت الاسلام والمسلمین حصاری:

باید فرهنگ خدمتگذاری به مردم در جامعه نمایان شود

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵
باید فرهنگ خدمتگذاری به مردم در جامعه نمایان شود
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین حصاری با بیان اینکه همه افراد با گرایشات مختلف فکری اعم از لیبرالی، مارکسیستی، الهی و... به یک باور مختص به گرایش خود اعتقاد دارند افزود: فرهنگ داشتن باور به اعتقادات است. بنابراین در جامعه ما که مبنای آن اعتقادات اسلامی است، فرهنگ جامعه نیز اسلامی است.
معاون قضایی قوه قضاییه تصریح کرد: وظیفه ما امروزه این است تا باورها و مفاهیم اسلامی را برای مردم بویژه نسل جوان جامعه تبیین و گسترش دهیم تا در برابر افکار غیرالهی واکسینه شود.
وی افزود: باید یک فرد مسلمان همواره باورش بر این باشد تا حوائج و مشکلات مسلمانی دیگر را حل کند. به طور مثال یک مسئول اداری باید تمام اهتمام و باورش بر این باشد که مراجعان خود را بدون پاسخ رها نکند چرا که این امر منطبق بر باورهای اسلامی است.
وی در پایان با طرح این پرسش که چگونه می توان روح خدمت به جامعه را در کارکنان زنده کرد اظهار داشت: تعلل و کوتاهی در کار ارباب رجوع نه شرعا، نه عرفا و نه قانونا پذیرفته نیست. لذا ما وظیفه داریم حس خدمتگذاری به مردم را به هر طریقی به ویژه با توزیع محصولات فرهنگی در ادارات و دستگاه ها انجام دهیم.
گفتنی است در این نشست که با حضور حجت الاسلام والمسلمین معصومی معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه برگزار شد موضوعاتی همچون ارائه طرح های پیشنهادی در زمینه بزرگداشت مراسم 9 دی و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بررسی چگونگی برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی در دستگاه قضایی و تبیین مراحل اجرایی طرح جام معرفت مورد بحث و بررسی اعضاء قرار گرفت.

 
کد مطلب : ۴۰۲۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
حقوقی
پرداخت هزینه بازسازی صحنه تصادف بر عهده کیست؟
در تصادفات منجر به فوت یا صدمات بدنی که صحنه عمداً یا سهواً به هم می خورد، مهم ترین سؤالی که مطرح می شود، این است که پرداخت ...
کیفری
آشنایی با برخی مفاهیم کیفری
دعاوی در يك دسته بندی كلی به دو نوع حقوقی و كيفری تقسيم می‌شوند. دعاوی حقوقی شامل مطالبۀ خسارت، الزام به تنظيم سند رسمی ...
خانواده
تدلیس و فریب در ازدواج چیست؟
امروزه توجه صرف به ابعاد مادی زندگی و غفلت از ارزش های اخلاقی و مصالح خانوادگی و نادیده گرفتن نیازهای عاطفی بین اجزای خانواده ...
منشورات