۰
حجت الاسلام والمسلمین حصاری:

باید فرهنگ خدمتگذاری به مردم در جامعه نمایان شود

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵
باید فرهنگ خدمتگذاری به مردم در جامعه نمایان شود
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین حصاری با بیان اینکه همه افراد با گرایشات مختلف فکری اعم از لیبرالی، مارکسیستی، الهی و... به یک باور مختص به گرایش خود اعتقاد دارند افزود: فرهنگ داشتن باور به اعتقادات است. بنابراین در جامعه ما که مبنای آن اعتقادات اسلامی است، فرهنگ جامعه نیز اسلامی است.
معاون قضایی قوه قضاییه تصریح کرد: وظیفه ما امروزه این است تا باورها و مفاهیم اسلامی را برای مردم بویژه نسل جوان جامعه تبیین و گسترش دهیم تا در برابر افکار غیرالهی واکسینه شود.
وی افزود: باید یک فرد مسلمان همواره باورش بر این باشد تا حوائج و مشکلات مسلمانی دیگر را حل کند. به طور مثال یک مسئول اداری باید تمام اهتمام و باورش بر این باشد که مراجعان خود را بدون پاسخ رها نکند چرا که این امر منطبق بر باورهای اسلامی است.
وی در پایان با طرح این پرسش که چگونه می توان روح خدمت به جامعه را در کارکنان زنده کرد اظهار داشت: تعلل و کوتاهی در کار ارباب رجوع نه شرعا، نه عرفا و نه قانونا پذیرفته نیست. لذا ما وظیفه داریم حس خدمتگذاری به مردم را به هر طریقی به ویژه با توزیع محصولات فرهنگی در ادارات و دستگاه ها انجام دهیم.
گفتنی است در این نشست که با حضور حجت الاسلام والمسلمین معصومی معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه برگزار شد موضوعاتی همچون ارائه طرح های پیشنهادی در زمینه بزرگداشت مراسم 9 دی و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بررسی چگونگی برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی در دستگاه قضایی و تبیین مراحل اجرایی طرح جام معرفت مورد بحث و بررسی اعضاء قرار گرفت.

 
کد مطلب : ۴۰۲۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
مراحل اولیه ثبت دادخواست حقوقی چگونه است؟
در روند رسیدگی به پرونده های حقوقی بعضاً پیچیدگی هایی وجود دارد که گاهی اوقات صاحبان دعوی را دچار سردرگمی و حیرت می نماید....
صیانت از حقوق افراد در برابر جرایم پیامکی چگونه انجام می گیرد؟
در حال حاضر با توسعه کمی و کیفی قابلیت های فضای مجازی، بخصوص نرم افزارهای موجود در تلفن همراه ، دگرگونی عظیمی در امر انتقال ...
سن ازدواج در قانون چند سال است؟
همانطوریکه می دانیم قانونگذار حق ولایت را به عنوان حقی که قابل سلب هم نیست، برعهده پدر و در فقدان او برعهده پدربزرگ گذاشته ...