۰

برگزاری جلسه تبیین مدل تکریم ارباب رجوع در دادگستری کل استان مرکزی

تاریخ انتشار
دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۰
برگزاری جلسه تبیین مدل تکریم ارباب رجوع در دادگستری کل استان مرکزی
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری کل استان مرکزی، در این جلسه که در دو سطح معاونین رئیس کل و مدیران ارشد معاونت ها برگزار شد؛ "ابراهیمی" رئیس اداره نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی قوه قضاییه به تشریح مبانی و اصول و شاخص های این مدل پرداخت.
وی گفت: تکریم ارباب رجوع یک سیاست و نگاه کاملاً آگاهانه از سوی قوه قضاییه محسوب می شود و برای ترسیم و نگارش این مدل ضمن بهره گرفتن از نظرات کارشناسان مربوطه از تجارب اجرا شده در سازمان های دیگر نیز استفاده شده است.
وی افزود: این مدل اهدافی را چون بالابردن منزلت و شأن دستگاه قضایی نزد مخاطبان و مراجعان، تقویت اعتماد و میزان رضایتمندی ارباب رجوع، اعتلای فرهنگ تکریم ارباب رجوع و اهتمام به حفظ حقوق شهروندی و خواسته های قانونی در درستگاه قضایی را دنبال می کند.
رئیس اداره نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی قوه قضاییه تصریح کرد: بهبود و اصلاح روش ها و شفاف و مستندسازی نحوه ارائه خدمات رکن اساسی و زیربنایی این مدل است.
وی وظیفه معاونت فرهنگی را نظارت و راهبری این مدل برشمرد و افزود: آگاهی بخشی و آموزش همگانی و فرهنگ سازی عمومی از اصول اولیه تکریم محسوب می شود.
گفتنی است در دو جلسه کارگاهی فوق حاضرین به بیان نظرات و دیدگاه های خود پیرامون مدل موصوف پرداختند.
333
کد مطلب : ۳۹۳۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
مراحل اولیه ثبت دادخواست حقوقی چگونه است؟
در روند رسیدگی به پرونده های حقوقی بعضاً پیچیدگی هایی وجود دارد که گاهی اوقات صاحبان دعوی را دچار سردرگمی و حیرت می نماید....
صیانت از حقوق افراد در برابر جرایم پیامکی چگونه انجام می گیرد؟
در حال حاضر با توسعه کمی و کیفی قابلیت های فضای مجازی، بخصوص نرم افزارهای موجود در تلفن همراه ، دگرگونی عظیمی در امر انتقال ...
سن ازدواج در قانون چند سال است؟
همانطوریکه می دانیم قانونگذار حق ولایت را به عنوان حقی که قابل سلب هم نیست، برعهده پدر و در فقدان او برعهده پدربزرگ گذاشته ...