۰

برگزاری جلسه تبیین مدل تکریم ارباب رجوع در دادگستری کل استان مرکزی

تاریخ انتشار
دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۰
برگزاری جلسه تبیین مدل تکریم ارباب رجوع در دادگستری کل استان مرکزی
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری کل استان مرکزی، در این جلسه که در دو سطح معاونین رئیس کل و مدیران ارشد معاونت ها برگزار شد؛ "ابراهیمی" رئیس اداره نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی قوه قضاییه به تشریح مبانی و اصول و شاخص های این مدل پرداخت.
وی گفت: تکریم ارباب رجوع یک سیاست و نگاه کاملاً آگاهانه از سوی قوه قضاییه محسوب می شود و برای ترسیم و نگارش این مدل ضمن بهره گرفتن از نظرات کارشناسان مربوطه از تجارب اجرا شده در سازمان های دیگر نیز استفاده شده است.
وی افزود: این مدل اهدافی را چون بالابردن منزلت و شأن دستگاه قضایی نزد مخاطبان و مراجعان، تقویت اعتماد و میزان رضایتمندی ارباب رجوع، اعتلای فرهنگ تکریم ارباب رجوع و اهتمام به حفظ حقوق شهروندی و خواسته های قانونی در درستگاه قضایی را دنبال می کند.
رئیس اداره نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی قوه قضاییه تصریح کرد: بهبود و اصلاح روش ها و شفاف و مستندسازی نحوه ارائه خدمات رکن اساسی و زیربنایی این مدل است.
وی وظیفه معاونت فرهنگی را نظارت و راهبری این مدل برشمرد و افزود: آگاهی بخشی و آموزش همگانی و فرهنگ سازی عمومی از اصول اولیه تکریم محسوب می شود.
گفتنی است در دو جلسه کارگاهی فوق حاضرین به بیان نظرات و دیدگاه های خود پیرامون مدل موصوف پرداختند.
333
کد مطلب : ۳۹۳۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
اقامتگاه اشخاص حقوقی به چه معنایی است؟
در معاملات روزمره، برخی اوقات ممکن است با حکمی غیابی از سوی مراجع قضایی اعم از حقوقی یا کیفری و نیز مراجع ثبتی و یا ادارات ...
مجازات تحصیل مال غیر با استفاده متقلبانه از رایانه چیست؟
در حال حاضر، کلاهبرداری رایانه ای، اینترنتی یا آنلاین اصطلاحات رایجی است که به حکم قانون می تواند از جرایم در حکم کلاهبرداری ...
نسب در اصطلاح حقوقی به چه معنایی است و چه آثاری دارد؟
نسب در اصطلاح حقوقی عبارت است از رابطه خویشاوندی بین دو نفر که یکی از نسل دیگری یا هر دو از نسل شخص ثالثی باشند و به طور ...