۰

بیست و دومین نشست اخلاقی دادگستری استان فارس همزمان با دهه ولایت و عید سعید غدیر خم برگزار شد

تاریخ انتشار
شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۷
بیست و دومین نشست اخلاقی دادگستری استان فارس همزمان با دهه ولایت و عید سعید غدیر خم برگزار شد
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری کل استان فارس، در این نشست اخلاقی "آیت اله حسینی قزوینی" با تبریک عید سعید غدیر خم به تشریح و بیان تلاش مذبوحانه و هجمه های دشمنان نسبت به فرهنگ تشیع در عصر کنونی پرداخت.
وی افزود: با توجه به جو حاکم بر جهان معاصر امروز و حضور مخالفان شیعه هجمه ها  بسیاری علیه فرهنگ تشیع، ولایت و موضوع غدیر صورت می گیرد که در تاریخ بی بدیل بوده است.
"آیت اله حسینی قزوینی" با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تلاش سایر علمای شیعه شهر قم بالغ بر پنج هزار کتاب ضد شیعی جمع آوری شد تصریح کرد: با تلاش های صورت گرفته توسط جمعی از علما و دانشمندان پنج هزار کتاب ضد شیعی به زبان های مختلف جمع آوری و پس از دسته بندی؛ محققان کتاب ها را مورد بررسی قرار داده که بالغ بر هشت هزار شبهه در ۶۰۰ عنوان بررسی و جمع آوری و به محضر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)  ارسال شد.
وی با اشاره به سخنان "فارز حصون"  یکی از دانشمندان شیعه و مسئولین مرکز بین المللی غدیر یادآور شد: با بررسی های به عمل آمده در ۲۰ سال اخیر دو برابر قرون گذشته علیه شیعه و تشیع مطلب نوشته شده است.
"آیت اله حسینی قزوینی" به اتفاقات روزهای پایانی وفات نبی بزرگوار اسلام حضرت محمد(ص) اشاره کرد و گفت: اتفاقات دردناکی در زمان نبی اکرم اسلام(ص) افتاد که قلب رسول خدا به درد آمد و با قلبی اندوهناک از امت مسلمین خداحافظی می کند.
وی در ادامه یادآور شد: نبی مکرم اسلام در آخرین روزهای عمر با برکت خویش می فرمایند؛ قلم و کاغذی آورده می خواهم چیزی بنویسم که بعد از من گمراه نشوید بیان گردید که رسول اکرم ( ص) می خواهند خلفا و امامان بعد از خویش را بنویسد و با نوشتن خلفای بعد از حضرت رسول، منافع خیلی ها به خطر می افتاد و آرزوهایشان بر باد می رفت به همین دلیل به پیامبر اکرم (ص) نسبت هذیان دادند.
وی در جمع قضات و کارکنان دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه در عصر حاضر باید سه مسئله مهم را مد نظر داشته باشیم گفت: باید سه راهکار معرفت افزایی، شبهه زدایی و روشنگری را مد نظر قرار دهیم و از فضای مجازی در راستای ارتقاء فرهنگ شیعه استفاده کنیم و فرهنگ غدیر را احیا کنیم.
333
 
کد مطلب : ۳۶۷۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
جایگاه داوری در داد و ستد های روزانه چگونه است؟
صرف نظر از اینکه پدیده حکمیت یا به تعبیر عرف ریش سفیدی، ریشه در فرهنگ بومی و اجتماعی ما دارد، مهم ترین دلیل توصیه به این ...
آیا اگر اقدامات پزشک موجب مرگ بیمار یا آسیب های غیرمتعارف شود، باز هم پزشک مسئولیت دارد؟
اخلاق پزشکی، مجموعه رفتارهای یک پزشک یا تیم پزشکی در جریان انجام وظیفه شغلی است که به صورت خصلت های فردی در رابطه با بیمار ...
تغییر جنسیت چه آثاری بر ولایت، حضانت و نفقه فرزندان به وجود می آورد؟
همین که طفل به دنیا می آید، خود به خود تحت ولایت پدر قرار می‌گیرد و هیچ مقامی حق تنفیذ یا تغییر این وضع را ندارد. بر اساس ...