۰

اختتامیه مرحله استانی ششمین دوره مسابقات قرآن کریم در دادگستری استان کرمان برگزار شد

تاریخ انتشار
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۶
اختتامیه مرحله استانی ششمین دوره مسابقات قرآن کریم در دادگستری استان کرمان برگزار شد
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری کل استان کرمان، "موحد" رئیس کل دادگستری استان کرمان در این مراسم گفت: انس با قرآن کریم در همه ادوار زندگی، ارزشمند است اما وقتی انسان چشمش به این نوجوانان و جوانان عزیز و بزرگوار شرکت کننده می افتد؛ این مطلب تداعی می شود که انس با قرآن در دوره نوجوانی و جوانی یک جلوه ای دیگر دارد و برکات فراوانی برای جامعه اسلامی ما خواهد داشت.
وی افزود: خدا را شاکریم که توانستیم در دهه ی اول ماه ذی الحجه و در آستانه عید سعید قربان عید بندگی و خلوص این مسابقات را در مرحله استانی با حضور کارکنان قوه قضاییه استان و خانواده هایشان برگزار کنیم.
موحد با اشاره به اینکه قرآن نور و روشنایی بخش است و سبب افزایش بصیرت و پیدا کردن مسیر رشد، تعالی، سعادت و کمال می شود افزود: قرآن راه اندیشدن را به انسان نشان می دهد و بیش از ۳۰۰ بار در قران کریم خداوند متعال انسان ها را به تفکر، تعقل و تدبر دعوت می کند.
رئیس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: یکی از اهداف تلاوت، تجوید، حفظ و برگزاری مسابقات قرآن این است که با این صوت زیبا فضای جامعه معطر شود.
وی گفت: اما مطلب مهم این است که ابتدا سعی کنیم با مفاهیم و تعالیم قرآن آشنا شویم سپس در همه شئونات زندگی اعم از زندگی فردی و اجتماعی به آن عمل کنیم و از آنها بهرمند شویم.
وی افزود: پس از خواندن و آشنایی و عمل به مفاهیم قرآن، این کتاب الهی نور مبین می شود و راه را به ما نشان می دهد و ما را از ذلالت و گمراهی نجات می دهد.
وی با اعلام اینکه هر چه از قرآن بیشتر فاصله بگیریم دچار ذلالت و گمراهی بیشتری می شویم، تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری در اردیبهشت ماه در مسابقات بین المللی قرآن کریم فرمودند؛ مشکل بزرگ امت اسلام این است که از قرآن فاصله گرفته است و این امر سبب شده است استکبار و ظالمین بر آنها تسلط پیدا کنند.
رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: باید سعی کنیم قرآن بخوانیم و با مفاهیم آن آشنا شویم و به آنها پایبند باشیم و عمل کنیم، انشاء الله خداوند هم کمک کند تا بتوانیم در تمامی اجزا و ارکان زندگی مان به تعالیم عالیه قرآن کریم عمل کنیم.333
کد مطلب : ۳۶۲۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
پرداخت هزینه بازسازی صحنه تصادف بر عهده کیست؟
در تصادفات منجر به فوت یا صدمات بدنی که صحنه عمداً یا سهواً به هم می خورد، مهم ترین سؤالی که مطرح می شود، این است که پرداخت ...
سوء پیشینه به چه معنایی است؟
داشتن حقوق اجتماعی مستلزم این است که هر فردی فاقد سوء پیشینه کیفری باشد و در این باره باید گواهی نداشتن سوء پیشینه ارائه ...
تدلیس و فریب در ازدواج چیست؟
امروزه توجه صرف به ابعاد مادی زندگی و غفلت از ارزش های اخلاقی و مصالح خانوادگی و نادیده گرفتن نیازهای عاطفی بین اجزای خانواده ...
منشورات