۰

برگزاری مرحله استانی ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در دادگستری کل استان مرکزی

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴
برگزاری مرحله استانی ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در دادگستری کل استان مرکزی
به گزارش معاونت فرهنگی دادگستری کل استان مرکزی، مرحله استانی ششمین دوره مسابقات قرآن دستگاه قضا با شرکت ۲۷۳ متسابق در دو بخش کتبی و شفاهی با معرفی نفرات برتر در رشته های قرائت، ترتیل، حفظ، اذان، حفظ موضوعی و مفاهیم ویژه کارکنان، همسران و فرزندان دستگاه قضایی به کار خود پایان داد.
حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم عبداللهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی، در آیین اختتامیه و تجلیل از نفرات برتر مرحله استانی ششمین دوره مسابقات قرآن قوه قضاییه گفت: تمام سعی بر این است که دوره های آموزش قرآن را ارتقاء دهیم. فرهنگ قرآن باید از دستگاه ها خارج و به بطن مردم ورود پیدا کند اگر مردم الزام به رعایت احکام قرآن داشته باشند قطعاً مبانی اعتقادی در جامعه فراگیر می شود.
وی تصریح کرد: همه جا از ما به عنوان مجری مبانی قضایی در مورد علل آسیب های اجتماعی و راه درمان آن سؤال می پرسند، بروز آسیب های اجتماعی دلایل مختلف دارد که باید مجزا تحلیل و علت ها را استخراج کرد.
رئیس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: برخی از آسیب های اجتماعی نشات گرفته از ضعف ایمان است. ضعف ایمان در نسل ما اتفاق افتاده است. شیاطین بر نفوس غلبه کرده و زمینه بروز مشکلات اقتصادی، اخلاقی، اجتماعی را در برخی افراد فراهم کرده است. پناه بردن به قرآن و حاکم شدن مبانی قرآن راهکار مصون ماندن از آسیب های اجتماعی است.
این مقام قضایی بیان کرد: احکام مبانی دینی و قرآنی در سال های پس از پیروزی انقلاب در دستور کار قرار گرفت اما آنچنان که باید و شاید موفق نبود. هرچه از اهداف انقلاب فاصله گرفتیم به همان میزان از اهداف قرآن فاصله گرفتیم.
حجت‌الاسلام عبداللهی تأکید کرد: دلیل عقب ماندگی در مباحث سیاسی، وابستگی در مبانی اقتصادی این است که نتوانستیم به اهداف برسیم و از احکام قرآنی فاصله گرفتیم. اهداف در نظام مشخص بود و تمام تلاش ها مبتنی بر احکام دینی بود.
وی اظهار کرد: دفاع مقدس یکی از مبانی قرآنی است که در طول ۸ سال رشادت با درایت امام راحل، مردم انجام شد. در این دوران نیز اگر از قرآن فاصله گرفتیم با مشکلاتی مواجه شدیم اما هرگاه اتحاد و احکام قرآن را سرلوحه قرار دادیم موفقیت های بسیار خوبی را شاهد بودیم.
حجت‌الاسلام عبداللهی افزود: خداوند در احکام قرآن فتح هایی را قرار داده است و هر فردی که به آن عمل کند به نتیجه می رسد ‌پروردگار در اتحاد پیروزی گذارده و تمام امت ها چه مسلمان و غیرمسلمان به آن عمل کنند موفق هستند. فلسفه نزول قرآن در آیه ۵۷ سوره مبارکه «یونس» ذکر شده است.
وی افزود: حاکمیت وظیفه دارد فضای اجتماعی جامعه را به سمت آموزش در رشته های مختلف هدایت کند. آموزش به شفا منتج می شود امروز در زندان های استان شاهد فعالیت های قرآنی در سطح وسیع هستیم. راه اندازی نهضت قرآن در زندان ها به عدم بازگشت مجدد زندانیان به زندان می انجامد.
در پایان اسامی برگزیدگان مرحله استانی ششمین دوره مسابقات قرآن دادگستری استان مرکزی اعلام شد و با حضور مسئولین ارشد قضایی این استان از نفرات برتر تجلیل شد.



333
کد مطلب : ۳۶۰۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

پرسش و پاسخ
جایگاه داوری در داد و ستد های روزانه چگونه است؟
صرف نظر از اینکه پدیده حکمیت یا به تعبیر عرف ریش سفیدی، ریشه در فرهنگ بومی و اجتماعی ما دارد، مهم ترین دلیل توصیه به این ...
تفاوت شکايت کيفري با دادخواهی حقوقي چیست؟
دعاوی در يك دسته بندی كلی به دو نوع حقوقی و كيفری تقسيم می‌شوند. دعاوی حقوقی شامل مطالبۀ خسارت، الزام به تنظيم سند رسمی ...
شرایط فرزند خواندگی چست؟
فرزند خواندگی عبارت است از اعطای سرپرستی کودکان بدون سرپرست شناخته شده تحت سرپرستی سازمان بهزیستی به خانواده های متقاضی ...